Berna Gözbaşı Kayserispor’un Başkanı Oldu

Süper Lig bugün tarihi bir ana tanıklık ediyor. 3 yıldır Kayserispor’un çeşitli yönetim kademelerinde görev almış olan iş insanı Berna Gözbaşı ilk kadın kulüp başkanı olarak görevi devraldı. Bundan öncesinde takımın başkan danışmanlığını da yürütüyordu. 30 Kasım’da yapılacak olan olağanüstü genel kurulda başkan adaylığını koymuştu. Kulubün ve de Kayseri şehrinin ittifak ve desteğini alan başarılı iş insanın seçimde başkan olmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Mevcut başkan olan Hamdi Elcuman güzel bir jest yaparak görevinden istifa etti. Yönetim kurulu da oy birliği ile Berna Gözbaşı’yı başkan olarak seçti. 30 Kasım tarihindeki seçime kadar görevini sürdürecek olan Gözbaşı’nın seçimde mutlak bir galibiyet elde etmesi bekleniyor.

KAYIT OL!

Berna Gözbaşı Kimdir?

9 Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu başarılı iş insanı Berna Gözbaşı Gelibolu doğumlu. Memur bir ailenin tek çocuğu olarak hayata geldi. Kayseri Çinkur’un ihracat biriminde görev aldıktan sonra Londra Metal Borsasında “Uluslararası Finans, Metal Ticareti, Futures& Options” konusunda eğitimini tamamladı. Sonrasında ilk şirketi olan BRN Uluslararası Danışmanlık ve Dış Ticaret Limited Şirketi’ni 2001 yılında kurdu. Daha sonrasında Ortadoğu ve birçok ülkede ihracat işlerine giren Gözbaşı BRN Yatak firmasını kurdu. BRN Yatak ile 5 kıtada 70’ten fazla ülkeye ihracata başladı. Kendisi ayrıca Kayseri Sanayi Odası ilk kadın meclis üyesi olmakla beraber iki kız çocuğu annesi. Şehir halkı tarafından çok sevilen bir kişilik olmasının yanında şehrin takımı Kayserispor yönetiminde yapmış olduğu katkılar uzun zamandır gündeme gelmekte.

Süper Lig’in İlk Kadın Başkanı

Berna Gözbaşı’nın Kayserispor yönetim kurulu başkanı olması ile birlikte futbola kadın eli değdi. Kendisinin iş dünyasında yaptıkları ülkemizde birçok girişimci kadına ilham vermiş ve örnek alınan biri haline gelmiş durumda. Bunların yanında gerek yurt içi gerekse yurt dışında almış olduğu ödüller ile de ülkemizi uluslararası arenada temsil etmektedir. Twitter’da yapmış olduğu paylaşım ile de kulubünü ne derece sevdiğini tekrar ispatladı. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyoruz. İş hayatındaki başarılarının devamını spor hayatında da göstereceğine şimdiden eminiz.